
Original: $29.99
-65%$29.99
$10.50The Story
Satco 100/200/300 Equivalent LED PS25 Mogul Base 3-Way Light Bulb
| Watts | 10W/22W/34W |
| Incandescent Equivalent | 100W/200W/300W |
| Volts | 120V |
| Shape | PS25 |
| Base | Mogul DC |
| ANSI Base | E39d |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 1300L/2900L/4100L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Satco 100/200/300 Equivalent LED PS25 Mogul Base 3-Way Light Bulb
| Watts | 10W/22W/34W |
| Incandescent Equivalent | 100W/200W/300W |
| Volts | 120V |
| Shape | PS25 |
| Base | Mogul DC |
| ANSI Base | E39d |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 1300L/2900L/4100L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
















