
The Story
| Watts | 5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | T4 |
| Base | G9 Double Loop |
| ANSI Base | G9 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | LED |
| Technology | LED |
| Watts | 5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Operating Frequency | 60Hz |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Type | Forward Phase or Reverse Phase or Phase Selectable or Triac |
| Hours Rated | 25000 |
| Operating Temperature | -20C (-4F) to +40C (+104F) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Watts | 5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | T4 |
| Base | G9 Double Loop |
| ANSI Base | G9 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | LED |
| Technology | LED |
| Watts | 5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Operating Frequency | 60Hz |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Type | Forward Phase or Reverse Phase or Phase Selectable or Triac |
| Hours Rated | 25000 |
| Operating Temperature | -20C (-4F) to +40C (+104F) |
















