
Original: $9.99
-65%$9.99
$3.50The Story
Satco LED 8.2A15/LED/3000K/800L 60W Equivalent
Classic Appliance Shape LED 60W Replacement Bulb
| Watts | 8.2W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Soft White |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Soft White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Satco LED 8.2A15/LED/3000K/800L 60W Equivalent
Classic Appliance Shape LED 60W Replacement Bulb
| Watts | 8.2W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Soft White |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Soft White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
















