
Original: $11.99
-65%$11.99
$4.20The Story
SatcoΒ LED 9.8A19/LED/2700K/800L 60W Equivalent
Pack of 2 Classic Shape LEDΒ 60W Replacement Bulb
| Watts | 9.8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80+ |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
Description
SatcoΒ LED 9.8A19/LED/2700K/800L 60W Equivalent
Pack of 2 Classic Shape LEDΒ 60W Replacement Bulb
| Watts | 9.8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80+ |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
















