
Original: $9.99
-65%$9.99
$3.50The Story
Classic Style 40W Equivalent Bulb in Clear
Satco LED 5A19/LED/2700K/450L/Clear 40W Equivalent
| Watts | 5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 450L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Classic Style 40W Equivalent Bulb in Clear
Satco LED 5A19/LED/2700K/450L/Clear 40W Equivalent
| Watts | 5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 450L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
















