
Original: $11.99
-65%$11.99
$4.20The Story
SatcoΒ LED 9.5W BR30/LED/2700K/750L 65W Equivalent
| Watts | 9.5W |
| Incandescent Equivalent | 65W |
| Volts | 120V |
| Shape | BR30 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 750L |
| Beam Spread | 105 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
SatcoΒ LED 9.5W BR30/LED/2700K/750L 65W Equivalent
| Watts | 9.5W |
| Incandescent Equivalent | 65W |
| Volts | 120V |
| Shape | BR30 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 750L |
| Beam Spread | 105 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |
















