
Original: $11.99
-65%$11.99
$4.20The Story
Satco LED 8W BT15/LED/2700K/800L 60W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | BT15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Satco LED 8W BT15/LED/2700K/800L 60W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | BT15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
















