
Original: $9.99
-65%$9.99
$3.50The Story
Satco LED 4G16.5/LED/2700K/350L 40W Equivalent
Globe Shape LED 40W Clear Replacement Bulb
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | G16.5 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 350L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Globe |
| Lamp Type | Globe |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Satco LED 4G16.5/LED/2700K/350L 40W Equivalent
Globe Shape LED 40W Clear Replacement Bulb
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | G16.5 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 350L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Globe |
| Lamp Type | Globe |
| Technology | LED |
















