
Original: $14.99
-65%$14.99
$5.25The Story
Satco LED 4.5W G25/SLV/LED/2700K/430L 40W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | G25 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Silver Crown |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 450L |
| Beam Spread | 180 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Globe |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Satco LED 4.5W G25/SLV/LED/2700K/430L 40W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | G25 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Silver Crown |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 450L |
| Beam Spread | 180 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Globe |
| Technology | LED |
















