
Original: $19.99
-65%$19.99
$7.00The Story
Satco LED G8 Bi-Pin Halogen Replacement Light Bulb -4W G8/LED/5000K/480L 25W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Fluorescent Equivalent | 35W-50W |
| Volts | 120V-130V |
| Shape | T4 |
| Base | Bi Pin G8 |
| ANSI Base | G8 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 5000K |
| Temperature | Natural Light |
| CRI | 80 |
| Lumens | 480L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Miniature |
| Lamp Type | Miniature |
| Technology | LED |
Description
Satco LED G8 Bi-Pin Halogen Replacement Light Bulb -4W G8/LED/5000K/480L 25W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Fluorescent Equivalent | 35W-50W |
| Volts | 120V-130V |
| Shape | T4 |
| Base | Bi Pin G8 |
| ANSI Base | G8 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 5000K |
| Temperature | Natural Light |
| CRI | 80 |
| Lumens | 480L |
| Beam Spread | 360 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Miniature |
| Lamp Type | Miniature |
| Technology | LED |
















