
Original: $19.99
-65%$19.99
$7.00The Story
Satco LED 6.5W MR16/GU10/LED/3000K/360L 35W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 35W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 360L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Satco LED 6.5W MR16/GU10/LED/3000K/360L 35W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 35W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 360L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |
















