
Original: $19.99
-65%$19.99
$7.00The Story
Β
SatcoΒ LED 6.5W MR16/GU10/LED/2700K/450L 50W Equivalent
| Watts | 6.5W |
| Incandescent Equivalent | 50W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90+ |
| Lumens | 450L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Β
SatcoΒ LED 6.5W MR16/GU10/LED/2700K/450L 50W Equivalent
| Watts | 6.5W |
| Incandescent Equivalent | 50W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90+ |
| Lumens | 450L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |
















