
Original: $9.99
-65%$9.99
$3.50The Story
SatcoΒ LED 4W T6.5/LED/3000K/400L 40W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | T6.5 |
| Base | Intermediate |
| ANSI Base | E17 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 400L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
SatcoΒ LED 4W T6.5/LED/3000K/400L 40W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | T6.5 |
| Base | Intermediate |
| ANSI Base | E17 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 400L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
















