
Original: $11.99
-65%$11.99
$4.20The Story
SatcoΒ LED 8W B11/LED/2700K/760L 75W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | C11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 760L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
SatcoΒ LED 8W B11/LED/2700K/760L 75W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | C11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 760L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |
















